FIRAT TEKNOKENT ULUSAL VE ULUSLAR ARASI PATENT FUARLARINDA..

Posted on Posted in Genel

3. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nın (ISIF’18) ödül törenine katılan Fırat Teknokent ve Fırat TTO, Fırat Üniversitesi akademisyeni Prof. Dr. Ali RİŞVANLI ve ekibi tarafından geliştirilen “Argon Plasma Coagulation Device for Veterinary Purpose” isimli buluş, bronz madalya ile ödüllendirildi.

ali rışvanlı ile ilgili görsel sonucu

Bununla birlikte ulusal patent fuarlarında da yer alan Fırat Teknokent ekibimiz 14-15 Kasım 2018’de İstanbul, Harbiye Askeri Müze düzenlenen ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Kongresi’nde yerini aldı..

   ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı ve Kongresi 2018’de Teknoloji Transfer Ofislerinin patent portföylerini sunmalarına imkan tanımak ve Sanayi Ar-Ge merkezlerinin de patentlerini /ürünlerini ve Ar-Ge / İnovasyon çalışmalarını sergilemelerine olanak sağlayarak organizasyon kapsamında kaliteli bilimsel içeriğiyle bir kongre de gerçekleştirdi.   

Etkinliğin sözlü sunumlar kısmında da hem Üniversite TTO’ları hem de Ar-Ge Merkezleri sergileyecekleri patentlerini, ürünlerini ve Ar-Ge inovasyon çalışmaları sunuldu.

Ayrıca, TTO’lar aracılığı ile Ar-Ge Merkezi yöneticileri, TTO’lar ve akademisyenler ile ilgi alanları ve uzmanlıklarına göre randevulaşıp olası işbirlikleri için ikili görüşmeler yapıldı.