Fırat Teknokent Genel Kurul Toplantısı

Posted on Posted in Genel

Fırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi  Genel Kurul Toplantısı, Fırat Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yapıldı.

Toplantıya Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Ticaret Odası Başkanı Asilhan Arslan, Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Mustafa Demir, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın ile Fırat Teknokent yönetim ve denetleme kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, Teknokentin amacının, 2001 yılında 4691 sayılı yasayla kurulan Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde; teknolojik bilginin üretilmesi, üretilen bilginin ticarileştirilmesi, üründe ve üretim yöntemlerinde ürün kalitesi ve standartların yükseltilmesi ve ileri teknoloji yatırımları yapacak yabancı sermayenin ülkeye girişinin hızlandırılması olduğunu kaydetti.

Teknokentlerde bilginin ticarileştirilmesi, yenilikçi teknolojik ürünler üretilmesi gibi kavramların üniversitelere yakın olan ortamlarda uygulama bulduklarını belirten Prof. Dr. Akın, yeni binası ve teknoloji altyapısı ile Fırat Teknokentin, yaratıcı fikirlere, vizyoner sanayicilere, iş adamları ve girişimcilere kapılarını sonuna kadar açtığını söyledi.

Konuşmaların ardından Teknokent  Genel Kurulu Toplantısı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir